Původní český rodinný muzikál Alenka v kraji zázraků měl premiéru letos v září v Divadle Hybernia. Uvedla jej produkční společnost Pixa-pro, která tak navázala na své předchozí úspěšné projekty dětských muzikálů Kapka medu pro Verunku a Sněhová královna. Autory jsou hudebník Vašo Patejdl a Jan a Alena Pixovi, jejichž libreto je volně inspirované nesmrtelnou knižní předlohou anglického spisovatele a matematika Lewise Carrolla. Texty písní pak napsala jejich dcera Kristýna Pixová. Značný podíl na výsledné podobě Alenky má kromě autorů, režiséra Matěje Balcara a choreografky Petry Parvoničové také výtvarník scény a kostýmů Martin Černý, který dokázal na jevišti vytvořit kouzelný pohádkový svět nejrůznějších postav a postaviček, jež se příběhem proplétají.

 

V představení diváci mohou vidět množství známých osobností i méně známých mladých talentovaných interpretů – za všechny účinkující zmiňme například Annu Julii Slováčkovou, Davida Gránského, Dagmar Patrasovou, Sabinu Laurinovou, Martinu Pártlovou nebo Michaelu Noskovou.

 

Nyní si ovšem Alenku v kraji zázraků můžete poslechnout také na CD, které na Mikuláše přímo v Divadle Hybernia pokřtil autor muzikálu Vašo Patejdl. Ukázky z něj přinášíme exkluzivně ještě před zahájením prodeje v Muzikál expresu z 8. prosince.

ROZHOVOR SE SKLADATELEM FRANKEM WILDHORNEM