Před několika dny zasáhla newyorskou Broadway smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel úspěšný divadelní scénárista Thomas Meehan, autor muzikálů Annie, Producenti či Hairspray. Narodil se 14. srpna 1929 v Ossing ve státě New York. Po studiích na Hamilton College začal pracovat pro magazín The New Yorker, kde působil bezmála dvě desetiletí. Přelom v jeho kariéře přinesl rok 1972, kdy měl světovou premiéru muzikál Annie. Libreto k tomuto rodinnému muzikálu napsal Meehan na námět populární komiksové série Little Orphan Annie (Sirotek Annie), již listu Chicago Tribune dodával výtvarník Harold Gray. Z Annie se stal přes noc kasovní trhák. Během následujících let se muzikál dočkal 2.377 repríz a získal 7 prestižních divadelních cen Tony, včetně ceny pro Thomase Meehana za nejlepší scénář.

Meehan nepsal pouze pro divadlo, věnoval se také práci v televizi a u filmu. V 80. letech navázal spolupráci s režisérem a producentem Melem Brooksem, s nímž se podílel na snímcích Vesmírná tělesa a Být či nebýt a také na scénáři pro divadelní muzikál Producenti. Tato hudební komedie vznikla podle stejnojmenného filmu Mela Brookse a její premiéra se odehrála 19. dubna 2001 v St. James Theatre v New Yorku. Později vznikla také filmová verze muzikálu Producenti, v níž stejně jako na divadle zazářili Matthew Broderick a Nathan Lane.

Jako spoluautor se Meehan dále podílel také na muzikálech Hairspray, Elf či Death Takes a Holiday a vytvořil též libreto k opeře Lorina Maazela 1984. Svoje poslední dílo dokončil Thomas Meehan v roce 2012. Šlo o scénář k muzikálu Rocky, vytvořený podle kultovního filmu Sylvestra Stallona. Po Hamburku a New Yorku se muzikálu před nedávnem dočkali také diváci u nás. Od března ho totiž uvádí Kongresové centrum Praha. Thomas Meehan zemřel 21. srpna 2017 doma ve svém bytě na newyorském Manhattanu.

Autor muzikálových scénářů Thomas Meehan zemřel