V KARLÍNĚ STARTUJE BONNIE & CLYDE

Na jevišti Hudebního divadla Karlín proběhla 13. října premiéra muzikálu amerického skladatele Franka Wildhorna

Bonnie & Clyde. Jedná se o muzikálovou gangsterku plnou napětí, ale také lásky a romantiky. Muzikál vychází ze skutečného příběhu proslulé dvojice zločinců a zároveň milenců Bonnie Parkerové a Clyda Barrowa, kteří děsili a zároveň ohromovali Ameriku počátku 20. století.

 

Bonnie & Clyde je příběhem o touze žít naplno, o odvaze nepoddat se osudu a hlavně o lásce, která si neklade podmínky, nekalkuluje, nebojí se překážek a dokonce ani smrti. Skladatel Frank Wildhorn, mimo jiné autor muzikálů Jekyll & Hyde a Carmen, tentokrát ve své partituře použil nejrůznější hudební žánry jako swing, gospel nebo country.

 

Světová premiéra tohoto muzikálu proběhla v listopadu 2009 v La Jolla Playhouse v Kalifornii, na Broadwayi pak Bonnie&Clyde debutovali v prosinci 2011. Česká premiéra se uskutečnila letos na jaře v Divadle J. K. Tyla v Plzni, inscenace Hudebního divadla Karlín však po dohodě s autorem doznala značných změn a z původně komorního muzikálu vytvořila velkou show s početnými sbory a taneční company.

 

V hlavních rolích se v Karlíně představují Václav Noid Bárta nebo Martin Písařík, Dasha nebo Markéta Procházková, dále Jitka Schneiderová, Bohouš Josef, Kamil Střihavka a další.