V sobotu 20. ledna se na Hudební scéně Městského divadla Brno uskutečnila premiéra muzikálu Horečka sobotní noci, vytvořeného podle stejnojmenného filmu z konce 70. let.

Horečka sobotní noci patří mezi nejpopulárnější hudební snímky. Britská hudební skupina Bee Gees, která se od poloviny 60. let pohybovala na vrcholu hudebních žebříčků, navíc získala za hudbu k tomuto filmu v roce 1978 cenu Grammy. Film stejně jako jeho divadelní adaptace vypráví příběh brooklynského mladíka Tonyho Manera, jehož jediným zájmem je trávit víkendy na místní diskotéce, což mu dovoluje zapomenout na ubíjející všední život.

Romantický snímek režiséra Johna Badhama byl teprve druhým filmem, v němž se v hlavní roli objevil John Travolta. Právě tento film zároveň odstartoval jeho hvězdnou kariéru. Travolta zde v květované košili, zvonových kalhotách a botách s vysokými podpatky v roli bravurního tanečníka Tonyho rozpoutal obrovskou vlnu zájmu o disco a stal se idolem milionů lidí po celém světě.

Jevištní adaptace filmového hitu měla světovou premiéru v květnu 1998 v londýnském divadle Palladium, kde se hrála necelé dva roky. Česká premiéra se konala v roce 2014 v pražském Divadle Kalich. Za překladem a režií brněnské verze muzikálu potom stojí Stanislav Moša a v hlavní roli se představují alternující Marco Salvadori a Kristian Pekar.

BRNĚNSKÁ NOC V RYTMU DISCA