V Městském divadle Brno připravují na sobotu 10. 3. českou premiéru muzikálu Imagine This, tedy Představ si… Odehrává se v roce 1942 ve Varšavě, kde se skupinka herců snaží posilovat naději a víru v budoucí život mezi obyvateli ghetta prostřednictvím lásky ke světu divadla a jeho nekonečné fantazie.

Muzikál měl světovou premiéru na londýnském West Endu v roce 2008. Měl zde oživit divadlo New London: scénu, kde se 21 let hrály Kočky a kde na jaře 2008 totálně propadl nepříliš vydařený muzikál Jih proti severu. Ale ukázalo se, že šlo i tentokrát o těžko stravitelné sousto pro diváka, který hledá v současné době v muzikálu především zábavu a humor. Poslední opona Imagine This tak zde nečekaně padla už měsíc po premiéře.

Věříme, že se brněnskému uvedení tohoto muzikálu podaří překonat nezdar londýnské světové premiéry – dílo samotné má totiž mnohé neoddiskutovatelné kvality, pro něž si je také čeští tvůrci nepochybně vybrali. V režii Petra Gazdíka se v Brně v hlavních rolích představí Martin Havelka, Kristýna Daňhelová, Ivana Vaňková, Dušan Vitázek a další.

BRNO UVEDE NA SCÉNU CITLIVÉ TÉMA HOLOKAUSTU