ČESKÁ JAZZOVÁ OPERA SE VRACÍ NA SCÉNU

V sobotu 16. února se v plzeňském Divadle J. K. Tyla uskuteční premiéra jednoho z nejslavnějších a nejoriginálnějších děl proslulého Semaforu – Dobře placená procházka autorů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

Běžný život mladých manželů Uliho a Vanilky v ní začnou narušovat absurdní události a překvapivé návštěvy advokáta, listonoše nebo mrtvé tetičky z Liverpoolu, kteří jejich osudům začínají nečekaně udávat nový a zcela nenadálý směr.

S Dobře placenou procházkou se už diváci mohli setkat v různých podobách od původní semaforské komorní verze po velkolepou inscenaci Miloše Formana, uvedenou před několika lety v Národním divadle. Plzeňské divadlo toto dílo uvede na své komorní Malé scéně. Divákům nabídne známé melodie Jiřího Šlitra i poetické texty Jiřího Suchého a zábavný příběh, který s notnou dávkou komediálního nadhledu poukazuje na působení moci peněz na lidské bytosti a jejich city. V inscenaci režiséra Dalibora Gondíka budou účinkovat především mladí členové domácího muzikálového ansámblu: ústřední dvojici ztvární Charlotte Pščolková a Pavel Režný.