CÍSAŘOVNA SISSI SE VRÁTILA NA SVÉ SÍDLO

Počátkem července se ve Vídni konala dvě divadelně-koncertní provedení muzikálu Michaela Kunzeho Elisabeth, který platí za nejoblíbenější muzikálový titul vzniklý na území kontinentální Evropy.

Právě ve Vídni měl tento muzikál pod hlavičkou Spojených scén vídeňských světovou premiéru v roce 1992 a od té doby se tam dočkal dalších dvou nastudování. Letošní uvedení se konalo na nádvoří zámku Schönbrunn, kde se životní příběh císařovny Sissi a císaře Františka Josefa skutečně odehrál. Nádvoří Schönbrunnu pojalo dva dny za sebou po 12 tisících diváků a bylo beznadějně vyprodáno.Právě ve Vídni měl tento muzikál pod hlavičkou Spojených scén vídeňských světovou premiéru v roce 1992 a od té doby se tam dočkal dalších dvou nastudování. Letošní uvedení se konalo na nádvoří zámku Schönbrunn, kde se životní příběh císařovny Sissi a císaře Františka Josefa skutečně odehrál. Nádvoří Schönbrunnu pojalo dva dny za sebou po 12 tisících diváků a bylo beznadějně vyprodáno.

Inscenaci nechyběly davové scény, pravý kočár s koňmi, ohňostroj a další efekty. Hlavním kladem však bylo kromě skvělého orchestru především herecké obsazení. Roli Elisabeth ztvárnila holandská hvězda Pia Douwes, která během své kariéry hrála v Londýně i na Broadwayi a v roce 1992 byla vůbec první představitelkou Elisabeth.

Již nyní jsou v prodeji vstupenky na další tři koncertní představení v Schönbrunnu během příštího léta. Muzikál Elisabeth bude mít ale také českou premiéru 30. listopadu v Divadle J. K. Tyla v Plzni.