PLZEŇSKÝ MUZIKÁLOVÝ SOUBOR MÁ NOVÉHO ŠÉFA

Na začátku prázdnin došlo k výměně uměleckého vedení muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni. Ředitel divadla se rozhodl odvolat dosavadního dlouholetého šéfa Romana Meluzína a na jeho místo jmenoval úspěšného herce a režiséra Lumíra Olšovského.

Třiačtyřicetiletý Olšovský má za sebou dlouholetou uměleckou praxi. Jako herec působil nejprve v činoherních souborech, v Karlových Varech a u Otomara Krejči v Divadle za branou II, poté následovala řada rolí v Hudebním divadle Karlín i jiných muzikálových divadlech. Za roli Cosmo Browna v muzikálu Zpívání v dešti byl oceněn Cenou Thálie. V posledních letech se věnuje především režii, nejčastěji v Divadle na Fidlovačce, Národním divadle moravskoslezském či Divadle Hybernia.

Ve své nové funkci hodlá Olšovský navázat na dosavadní progresivní dramaturgii plzeňského souboru, ale také přizvat do Plzně nové tvůrce i interprety. Jako režisér se zde poprvé představí na jaře příštího roku inscenací legendárního muzikálu West Side Story, který se tak na plzeňském jevišti objeví vůbec poprvé.