PRAŽSKÝ PLES UPÍRŮ ZVEŘEJNIL OBSAZENÍ

GOJA Music Hall, která připravuje českou verzi slavného muzikálu Ples upírů, zveřejnila obsazení hlavních rolí – a také upřesnila datum premiéry na únor příštího roku.

 

V hlavní roli Hraběte von Krolocka budou alternovat Marian Vojtko a Bohuš Matuš. Mladičkou Sáru, na kterou má von Krolock zálusk, ztělesní Michaela Gemrotová a Natálie Grossová. V roli profesora Abronsia, který chce upíry odhalit a zničit, uvidíme Jana Urbana a Petra Matuszeka. Jeho asistentem Afrédem pak budou Jakub Hübner a Lukáš Randák. Hostinského Chagala ztělesní Jiří Zonyga a Bronislav Kotiš, jeho manželku Rebeccu Renáta Podlipská a vášnivou děvečku Magdu Michaela Nosková. Mladého upíra Herberta bude hrát Laco Hudec Šubrt, Michal Bragagnolo nebo Tomáš Vaněk.

 

Muzikál vznikl podle kultovního filmu režiséra Romana Polanského, který je podepsán i pod původní režií muzikálu. Jeho autory jsou libretista Michael Kunze a skladatel Jim Steinman. Režisérem pražské inscenace bude Radek Balaš a autorem české verze libreta Michael Prostějovský. Scénu navrhne Daniel Dvořák, kostýmy Roman Šolc, hudební nastudování má na starosti dirigent Michal Macourek a choreografii Ivana Hanychová.