HELLO, DOLLY! SE VRACÍ NA BROADWAY

Americký producent Scott Rudin oznámil, že na jaro příštího roku připravuje revival slavného muzikálu Hello, Dolly! skladatele Jerryho Hermana a libretisty Michaela Stewarta. Jeho premiéra se odehrála v roce 1964 právě na Broadwayi a získala deset prestižních cen Tony.

 

Hvězdou chystané produkce bude Bette Midler. Tato držitelka tří cen Emmy, čtyř Zlatých glóbů a jedné ceny Tony je českým divákům asi nejznámější díky svým filmovým rolím, například ve snímcích Klub odložených žen, Stará láska nerezaví nebo televizní adaptace muzikálu Gypsy. Nyní se tedy na jevišti ujme ikonické role vdavekchtivé dohazovačky, kterou již ztvárnily její slavné předchůdkyně Carol Channing, Ginger Rogers, Ethel Merman nebo Barbra Streisand ve filmové verzi.

 

Bette Midler v obsazení připravované inscenace doplní americká muzikálová hvězda David Hyde Pierce jako Horác Vandergelder, dále Kate Baldwin nebo Gavin Creel. Premiéra tohoto revivalu je naplánována na 20. dubna, o měsíc dříve v newyorském Shubert Theater začínají první předpremiéry.