Hudební divadlo v polské Poznani si po nedávné premiéře amerického muzikálu Sister Act (Sestra v akci) připsalo na konto další úspěch: vyšla zde kompletní audio nahrávka hudebně- dramatického projektu s názvem Opowieści zimowe. Jedná se o koncertní písňový cyklus, v originále December Songs, z pera skladatele a libretisty Mauryho Yestona, autora broadwayských muzikálů Nine, Titanic a Grand Hotel.

 

Tento desetidílný cyklus napsal Yeston v roce 1991 na námět obdobného cyklu romantického skladatele Franze Schuberta Winterreise (Zimní cesta). Na pozadí hudebně-dramatického pásma se odehrává příběh opuštěné ženy, představující postupně jednotlivá stádia lásky – od prvotní euforie přes krizi a utrpení spějící až k závěrečnému klidu a nekončící naději. December Songs vznikly na objednávku u příležitosti stého výročí koncertní síně Carnegie Hall v New Yorku, kde zazněly v premiéře v podání zpěvačky Andrey Marcovicci. V průběhu dalších let se pak objevily na jevištích ve Francii, Velké Británii, Německu či Holandsku.

 

V únoru letošního roku byl tento koncertní cyklus poprvé uveden také v Polsku. Tam v hlavní roli vystoupuje populární herečka a zpěvačka Edyta Krzemień, kterou mohou polští diváci znát jako Christine z Fantoma Opery, Fantinu v Bídnících či jako Emmu v muzikálu Jekyll a Hyde. Společně s ní na jevišti vystupuje také tanečnice Zofia Grażyńska coby alter ego ústřední postavy, představující její emoce.

 

Z úspěšné inscenace vychází nyní také kompletní CD, které finančními prostředky podpořili i sami fanoušci divadla.

PÍSŇOVÝ CYKLUS DECEMBER SONGS NA JEVIŠTI I NA CD