DISNEYHO NOVÁ HRDINKA VAIANA

Filmové studio Walta Disneyho má na svém kontě již několik desítek úspěšných animovaných i hraných titulů. Velkou část z nich tvoří hudební filmy a filmové muzikály. Tento měsíc vstupuje do kin již 56. animovaný snímek z Disneyho produkce – dobrodružná muzikálová komedie Moana, u nás uvedená pod názvem Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa.

 

Film vypráví příběh o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává kdysi mocného poloboha Mauiho, který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek – například setkání s obřími mořskými monstry. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždy hledala – sebe samu.

 

Scénář k filmu napsal scénárista Jared Bush, režie se ujali Ron Clements a John Musker, režiséři oscarových snímků Malá mořská víla, Aladin či Herkules. Hudbu a písně napsali společně Mark Mancina, frontman tichomořské skupiny Te Vaka Opetaia Foa'i a populární herec, zpěvák, rapper a držitel několika cen Grammy a Drama Desk Awards Lin-Manuel Miranda.