DLOUHO OČEKÁVANÁ PREMIÉRA VLASŮ

V pátek 18. ledna se v pražském Divadle Kalich uskuteční premiéra legendárního muzikálu Vlasy. Stane se tak po několika předpremiérách, které nezvykle proběhly už v září loňského roku.

Muzikál Hair měl světovou premiéru v říjnu 1967 v New Yorku, v roce následujícím se dočkal i přenesení na Broadway, kde zaznamenal téměř dva tisíce repríz, podobně jako v Londýně. Za 50 let od své premiéry se hrál prakticky po celém světě. Dílo autorské dvojice Gerome Ragni a James Rado s hudbou nedávno zesnulého Galta MacDermota bylo poselstvím květinové generace 60. let o volné lásce a odporu proti válce ve Vietnamu.

Při své premiéře vyvolal muzikál kontroverze nejen využitím rockové hudby, ale především zobrazováním do té doby často tabuizovaných témat jako drogy, sex nebo nahota hlavních představitelů. Protože dnes by už podobné prostředky tolik šokující nebyly, rozhodli se tvůrci nového nastudování Vlasy modernizovat a aktualizovat o současná témata.

V Divadle Kalich inscenaci režíruje Šimon Caban, choreografii vytvořila Petra Parvoničová a v hlavních rolích účinkují Roman Tomeš, Přemysl Pálek, Milan Peroutka, Richard Pekárek, Petra Vraspírová, Lukáš Adam a další představitelé nejmladší muzikálové generace.