Spojené scény vídeňské chystají na leden příštího roku další světovou premiéru: jmenuje se Don Camillo & Peppone. Jde o příběh, který pamětníci možná znají z filmového plátna. Odehrává se v Itálii v zapadlé vesnici Boscaccio v roce 1947 a jeho hlavními hrdiny jsou svérázný katolický kněz Don Camillo a místní komunistický starosta Peppone. Ideologické propasti a názorové střety mezi oběma jsou překlenuty jejich dobrým srdcem a snahou svým bližním přinést to nejlepší.

 

Předlohou filmu z roku 1955 byl stejnojmenný román a zásluhu na jeho úspěchu měl i hlavní představitel, francouzský herec Fernandel. Především v Itálii se příběh dvojice Don Camillo a Peppone objevuje na televizních obrazovkách dodnes a oslovuje stále nové a nové generace.

 

Autory muzikálového zpracování jsou německý libretista Michael Kunze a skladatel Dario Farina. Muzikál nepostrádá jižní lehkost a smysl pro humor ani romantiku. Vzniká v koprodukci vídeňských muzikálových divadel a muzikálové scény ve švýcarském St. Gallen.

DO VÍDNĚ MÍŘÍ DON CAMILLO & PEPPONE