Spojené scény vídeňské přišly na konci ledna s další muzikálovou novinkou. Za účasti vídeňské i zahraniční muzikálové prominence uvedly v Divadle Ronacher světovou premiéru muzikálu Don Camillo a Peppone. Jeho děj se odehrává v italské vesničce Boscaccio s pětatřiceti domy a stovkou obyvatel těsně po druhé světové válce a pádu tamního fašistického režimu. Není proto divu, že místní volby vyhraje komunistický starosta. Vesnice je ale zároveň silně katolická, a tak se na scéně objevují dva silní protihráči s mimořádným vlivem – kromě novopečeného komunistického starosty Pepponeho také místní farář Don Camillo.

 

V muzikálu nechybí ani milostný příběh – bohatý otec odmítá své dceři dát souhlas ke sňatku s chudým revolucionářem, a tak jejich lásku, která málem skončila tragicky sebevraždou, musí zachránit společně Don Camillo a Peppone. Oheň a voda – tak se dá nazvat jejich vzájemný vztah, který vytváří dostatek místa pro skvělé komické situace. Na rozdíl od filmové verze nejsou italští komunisté ve vsi líčeni jako zloduchové nejvyššího kalibru, a to příběhu dodává svěžest a lehkost.

 

Muzikál Don Camillo a Peppone měl ve Vídni světovou premiéru. Vznikl podle známého francouzsko-italského filmu z počátku 50. let s tehdejší filmovou hvězdou Fernandelem v titulní roli. Snímek byl inspirován soudobou stejnojmennou literární předlohou Giovannina Guareschiho, která se stala bestsellerem ve více než 25 zemích. Autorem současného muzikálového zpracování, scénáře a libreta pak je Michael Kunze, který pro Spojené scény vídeňské vytvořil už muzikály Mozart!, Elisabeth, Ples upírů a Rebecca. Hudbu k muzikálové novince složil hitmaker Dario Farina. Na inscenaci se podíleli přední evropští tvůrci jako režisér Andreas Gergen či choreograf Dennis Callahan, který má na svém kontě muzikály Elisabeth a Ples upírů, ale také Miss Saigon, Hairspray nebo Klec bláznů.

DON CAMILLO A PEPPONE: ZÁBAVNÁ VÍDEŇSKÁ NOVINKA