MOULIN ROUGE KONEČNĚ NA SCÉNĚ

Elvis Presley se čtyřicet let po smrti poprvé vydává na evropské turné – i když pochopitelně pouze prostřednictvím záznamu. V unikátní show, kterou přiváží jeho někdejší manželka Priscilla, zazpívá hudební legenda z velkoplošné obrazovky všechny své největší hity.

Za svého dvaačtyřicet let trvajícího života byl Elvis Presley nejblíže naší republice v letech 1958–60 během vojenské základní služby v někdejším západním Německu: jako seržant sloužil v hessenském Friedbergu. Během vojenské služby se na samém sklonku 50. let na party ve svém domě v Bad Nauheimu zamiloval do nádherné čtrnáctileté dívky Priscilly Beaulieu – její adoptivní otec tam sloužil jako kapitán. Po návratu z vojny Priscille v jednom kuse telefonoval a po dvou letech se mu podařilo přemluvit dívčiny rodiče, aby jí dovolili žít s jeho babičkou a s otcem v jeho třiadvacetipokojové vile Graceland v americkém Memphisu.

Elvis si Priscillu vzal 1. května 1967 v Las Vegas a o rok později se jim narodila dcera Lisa Marie. Elvis očekával, že jeho žena na něj bude oddaně čekat za branami Gracelandu, a dokonce jí zakázal i zajímavé filmové nabídky, protože sám dobře věděl, jak to v Hollywoodu chodí. Vždyť tam také natočil 33 hudebních filmů, z nichž ovšem valná většina byla spíše podprůměrné úrovně.

Priscilla se s Elvisem rozvedla v roce 1972 a až po jeho smrti vyšlo najevo, že si zůstali blízcí i poté. Z dnes dvaasedmdesátileté a čtyřnásobné babičky Priscilly, která podle svých vlastních slov do 29 let nikdy nepodepsala jediný šek, se stala úspěšná herečka a především velmi podnikavá byznysmenka, která se nebývalou měrou zasloužila o to, že Presley i čtyřicet let po své smrti patří mezi nejvýdělečnější světové umělce.

Právě Priscilla stojí i za unikátním projektem Elvis In Concert – Live on Screen, díky kterému ožijí v Praze po USA, Velké Británii a Německu slavné písně krále rokenrolu, a to už 8. června v pražské O2 areně. Písně na koncertě v Praze doprovodí Český národní symfonický orchestr.

Fanoušci uvidí Elvise na velkoplošné obrazovce, ze které jim bude zpívat na originálních záběrech včetně nově zremasterovaných zvukových záznamů. Spojení jeho nádherného hlasu s živým orchestrem a vokály vytvoří velkolepou show jednoho z nejslavnějších zpěváků všech dob, který se tímto vrací na světová pódia. Priscilla Presley pak během koncertu osobně odvypráví mnoho příběhů spojených s Elvisem a zapojí i samotné diváky do vzpomínek na svého někdejšího manžela, který v Evropě nikdy nevystupoval.