EVROPSKÁ PREMIÉRA MUZIKÁLU WAITRESS

Na počátku příštího roku by se měl v Londýně evropským divákům poprvé představit muzikál Waitress. Jeho autorkou je populární kalifornská skladatelka a písničkářka Sara Bareilles.

Sara Bareilles na sebe pozornost širší veřejnosti upoutala před deseti lety díky svému úspěšnému hitu Love Song. Jen v Americe prodala přes milion alb a více než devět milionů singlů. Byla šestkrát nominovaná na prestižní hudební cenu Grammy, a to i v kategorii nejlepší album roku, a v roce 2012 obsadila 80. místo v seznamu sta nejlepších žen v hudební branži.

Kromě sólové tvorby se začala věnovat také hudebnímu divadlu. Jako námět pro svůj první muzikál si vybrala romantickou komedii Servírka, kterou v roce 2007 natočila režisérka Adrienne Shelly. Hlavní hrdinkou příběhu je servírka a pekařka koláčů Jenna ze zapadlé jižanské restaurace, která právě zjistila, že čeká dítě se svým tyranským manželem Earlem. Nejprve má pocit, že je všechno ztraceno a že se jí život hroutí před očima. Ve městě se ale nečekaně objeví mladý gynekolog a mezi ním a Jennou vzplane vzájemná láska.

Světová premiéra filmem inspirovaného muzikálu Servírka se uskutečnila v srpnu 2015 v americkém státě Massachusetts, krátce poté se dočkal uvedení přímo na newyorské Broadwayi, kde sklízí úspěchy dodnes. A od února tedy bude k vidění i v londýnském West Endu.