V říjnu se vydalo na velké evropské turné nové nastudování kultovního muzikálu Rocky Horror Show, který ani po téměř 45 letech od své premiéry nezmizel z divadelních prken. A jak se zdá, láká nejen pamětníky, ale i novou generaci diváků.

Pravděpodobně nejabsurdnější jevištní podívanou všech dob napsal skladatel a libretista Richard O'Brien v první polovině sedmdesátých let. Diváky zavádí do světa rocku, šokujícího sexu, voyeurismu, science fiction a hororu. Jinými slovy do ztřeštěné říše transvestitního vědce z galaktické Transylvánie, doktora Franka N. Furtera, a jeho poněkud svérázného kulturistického Frankensteina. Ti dočasně obývají tajuplný zámek nedaleko malého anglického městečka. Rocky Horror Show je parodií s temperamentem padesátých let, ve kterých se příběh odehrává; jde o mozaiku absurdit a reflexí kombinovanou s elixírem poblouznění.

Původní divadelní verze vznikla v Londýně na počátku sedmdesátých let. Původně se hrála v miniaturním divadélku pro 60 diváků, záhy však přesídlila do podstatně větších sálů. V roce 1975 ji pak tvůrci přenesli také na filmové plátno; po své premiéře se film Rocky Horror Picture Show hrál například v jistém mnichovském kině nepřetržitě deset let. Někteří lidé muzikál viděli až 150krát a v celé řadě měst byly založeny fankluby Rockyho.

Současné turné Rocky Horror Show potrvá do května příštího roku a navštíví města v Německu, Rakousku a Itálii.

EVROPSKÉ TURNÉ KULTOVNÍ MUZIKÁLOVÉ PARODIE