Britská televize BBC v současné době vysílá další z talentových soutěží, jejichž cílem je najít mladé talenty do připravovaného muzikálu. V minulosti tímto způsobem například Andrew Lloyd Webber našel hlavní představitele muzikálů Za zvuků hudby nebo Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Stejný formát se ale objevil také na českých obrazovkách, kde se v roce 2010 vybíralo obsazení muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich.

 

Nejnovější honba za talenty se vysílá pod názvem Let It Shine a je unikátní v tom, že se nehledá pouze hlavní představitel muzikálu, ale hned pětičlenná chlapecká skupina. Za celým projektem stojí populární zpěvák Gary Barlow, frontman kapely Take That. Právě z písní této skupiny, jejímž členem byl v minulosti i Robbie Williams a která slavila největší úspěchy v 90. letech, bude chystaný muzikál složen – z hlediska děje ovšem nemá být autobiografický.

 

V průběhu ledna BBC odvysílala záznamy prvního kola konkurzů, v němž soutěžící vystupovali sólově. Nyní mají diváci možnost vidět sérii přímých přenosů, kde se soutěží ve skupinách. Porotu v čele s Barlowem tak čeká nelehký úkol hodnotit kromě jednotlivých výkonů také týmovou dynamiku a ve čtyřicítce semifinalistů najít tu pravou pětici. Vybraní zpěváci pak budou v připravovaném muzikálu, který by se měl jmenovat The Band, účinkovat během ročního turné po Británii.

 

Zatímco tento muzikál je teprve ve fázi příprav, již 21. února bude mít v Londýně premiéru jiný Barlowův muzikál The Girls: ukázka z něj je dostupná na YouTube v podání samotného autora.

GARY BARLOW VYBÍRÁ CHLAPECKOU SKUPINU