GLENN CLOSE SE VRACÍ NA BROADWAY

Legendární muzikál Sunset Boulevard skladatele Andrew Lloyda Webbera a libretistů Dona Blacka a Christophera Hamptona není třeba dlouze představovat – v Muzikál Expresu jsme o něm hovořili již mnohokrát, naposledy v souvislosti s jeho uvedením v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě nebo nedávným polokoncertním provedením v londýnském West Endu, kde v hlavní roli zářila americká filmová a divadelní herečka Glenn Close.

 

Muzikál – stejně jako jeho předloha, filmové drama režiséra Billyho Wildera – vypráví příběh neúspěšného scénáristy Joe Gillise a stárnoucí herečky němých filmů Normy Desmond, která sní o svém velkém návratu na stříbrné plátno. Jejich životní osudy se jednoho dne střetnou, aby nakonec vyústily v tragický závěr, který ani jeden z nich původně nemohl očekávat.

 

Muzikál Sunset Boulevard měl světovou premiéru v roce 1993 v Londýně, o rok později slavil úspěch i v Americe – nejprve v Los Angeles a o několik měsíců později také na newyorské Broadwayi, kde se v roli Normy Desmond představila už zmíněná hollywoodská hvězda Glenn Close. Ta za svůj vynikající výkon získala i prestižní americkou divadelní cenu Tony.

 

A právě Glenn Close se v limitované sérii představení Sunset Boulevardu od února příštího roku na Broadway znovu vrátí – avšak pouze na 16 týdnů. Bude se jednat o totéž polokoncertní nastudování, v němž si letos na jaře podmanila londýnské publikum.