LONDÝNSKÁ GYPSY VYCHÁZÍ NA DVD!LONDÝNSKÁ GYPSY VYCHÁZÍ NA DVD!

Jednou z největších událostí na londýnských scénách byla v minulém roce inscenace muzikálu Gypsy s mimořádnou britskou herečkou Imeldou Staunton v hlavní roli. S tou se nyní budou moci seznámit diváci po celém světě: DVD se záznamem představení bude dostupné od 28. listopadu.

 

Inscenace legendárního muzikálu z roku 1959 vznikla v režii Jonathana Kenta původně pro divadlo v Chichesteru, odkud byla posléze na více než půl roku přenesena do Londýna. Jejím hlavním lákadlem byla právě účast Imeldy Staunton. Ta je známá především díky titulní roli ve filmu Vera Drake, za niž byla nominovaná na Oscara, nebo jako profesorka Umbridgeová v sérii o Harry Potterovi. Je ovšem také vysoce ceněnou divadelní herečkou: na poli muzikálu zazářila například před několika lety v Sondheimově Sweeney Toddovi. Sám autor potom vyslovil přání, aby ztvárnila také ikonickou postavu Rose v muzikálu Gypsy.

 

Rose je matkou titulní hrdinky a vlastně hlavní postavou muzikálu. Svůj život zasvětila tomu, aby své dvě dcery dotlačila na výsluní. V podání Imeldy Staunton byla tato nezdolná bojovnice komická i dojemná, chvílemi z ní šel strach, ale přes všechnu její bezohlednost s ní divák především soucítil a musel její elán obdivovat. Hereččin strhující výkon byl přijat kritikou i diváky s bezvýhradným nadšením a oceněn mimo jiné prestižní cenou Laurence Oliviera. Tu navíc získala také inscenace jako celek i představitelka Gypsy samotné, Lara Pulver. Vzhledem k tomuto mimořádnému ohlasu inscenaci natočila televize BBC a přesně rok po derniéře záznam na DVD přichází do prodeje.