Senzací, jaká nemá v posledních letech v hudebním divadle obdoby, se stal hiphopový muzikál Hamilton: příběh o životě jednoho z amerických otců zakladatelů, který historické události sděluje pomocí ryze současného hudebního jazyka. Také obsazení, které nedbá na barvu pleti skutečných historických hrdinů, látku přibližuje dnešnímu divákovi.

 

Poprvé byl Hamilton uveden v roce 2015 v off-broadwayském Public Theatre, odkud se po vlně nadšení hned přesunul na Broadway. Byl oceněn 11 cenami Tony, Pulitzerovou cenou i cenou Grammy. Autor muzikálu Lin-Manuel Miranda, který také sám hrál titulní roli, se stal žádanou hvězdou: byl například obsazen do jedné z hlavních rolí v připravovaném filmovém pokračování Mary Poppins. A muzikál Hamilton se brzy dočká také napjatě očekávané premiéry londýnské – ovšem až za rok, kdy ho producent Cameron Mackintosh uvede v nově zrekonstruovaném divadle Victoria Palace.

 

Zatím ovšem Lin-Manuel Miranda připravil fanouškům tohoto muzikálu speciální překvapení: už 2. prosince vychází nové CD nazvané Hamilton Mixtape, které obsahuje řadu cover verzí v podání velkých jmen populární hudby, jako jsou Sia, Kelly Clarkson, Usher a další. CD obsahuje také pracovní verze písní, které se nakonec do muzikálu nedostaly – a nabízí tak něco jak pro nové posluchače, tak pro skalní příznivce Hamiltona.

HAMILTON V PODÁNÍ HVĚZD POPULÁRNÍ HUDBY