JASON DONOVAN PADESÁTNÍKEM

Ve stejný den jako Daniel Hůlka, tedy 1. června, oslavil padesátiny i Jason Donovan, někdejší pop idol devadesátých let. Ač je u nás známější pro svou pěveckou kariéru, na svém kontě má také řadu hereckých rolí – a to i těch muzikálových.

Za svou kariéru Donovan vděčí svému otci, televiznímu herci Terenci Donovanovi: díky jeho přímluvě se už jako jedenáctiletý poprvé objevil na televizních obrazovkách. Koncem 80. let už byl stálým hercem v australském seriálu Neighbours (Sousedé). Tam si jeho talentu všimli britští hudební producenti a stejně jako jeho seriálovou partnerku Kylie Minogue ho přivedli do Londýna. Následná mánie po těchto dvou interpretech patřila k nejúspěšnějším érám britského hudebního průmyslu a jejich společný duet Especially for You byl jedním z nejúspěšnějších duetů končících diskotékových 80. let.

V 90. letech se pak Donovan obrátil k muzikálu: sám Andrew Lloyd Webber si jej vybral pro titulní roli výpravné verze muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Od té doby se Donovan kromě televizní kariéry věnuje právě muzikálům. Kromě Josefa si zahrál šíleného holiče Sweeneyho Todda nebo kapitána von Trappa v muzikálu The Sound of Music a v londýnském West Endu se objevil také v muzikálu Priscilla, královna pouště.