LIMONÁDOVÝ JOE NAKRÁTKO V BRNĚ

V sobotu 22. října se na Hudební scéně Městského divadla Brno poprvé představí nová inscenace legendární hudební parodie Limonádový Joe. Její autor Jiří Brdečka ji původně napsal na přelomu 30. a 40. let pro časopis Ahoj na neděli jako sérii povídek, na jevišti se limonádymilovný hrdina poprvé objevil v roce 1944 v Divadle Větrník. Nesmrtelným se však stal až díky filmové adaptaci režiséra Oldřicha Lipského z roku 1964, v níž zazářili Karel Fiala, Miloš Kopecký nebo Květa Fialová.

 

Od té doby se film pravidelně objevuje na televizních obrazovkách, ale vzniklo i množství nejrůznějších divadelních adaptací Brdečkova příběhu. Městské divadlo Brno nabídne divákům verzi se všemi legendárními filmovými hity jako „Whisky, to je moje gusto“, „Sou fár“ nebo „Není větší potěšení“. Inscenaci připravuje režisér Petr Gazdík, v titulní roli budou alternovat Lukáš Janota a Kristian Pekar, jako krásná Tornádo Lou se představí Jana Musilová nebo Ivana Vaňková a zlodušského Horáce ztělesní Jan Apolenář, Alan Novotný či Viktor Skála.

 

Uvádění Limonádového Joa je naplánováno pouze na omezený počet představení v říjnu a listopadu, proto by případní zájemci o jeho zhlédnutí neměli s návštěvou váhat.