JUBILEJNÍ THÁLIE BYLY ROZDÁNY

Na konci března se v pražském Národním divadle uskutečnil jubilejní 25. ročník udílení prestižních divadelních Cen Thálie. Podívejme se na stručný přehled výsledků jejich muzikálových kategorií.

Mezi muži byli nominováni Peter Pecha za titulní roli v pražské inscenaci muzikálu Rocky, Pavel Režný za hlavní roli Tonyho v plzeňské West Side Story a Daniel Rymeš za titulní roli v brněnské inscenaci muzikálu Chaplin. Cenu si nakonec odnesl Peter Pecha.

V ženské kategorii oboru muzikál, opereta a jiný hudebnědramatický žánr byly nominovány Lucie Bílá za hlavní roli v karlínské Sestře v akci, mladičká Natálie Grossová za roli Sáry v pražské inscenaci Plesu upírů a Katarína Hasprová za roli paní Danversové v české premiéře muzikálu Rebecca, uvedené v Ostravě. A právě Hasprová ocenění nakonec také vyhrála.

I letos byla udělena cena za celoživotní mistrovství v oboru muzikál – jejím laureátem se stal zpěvák a herec Jiří Korn. Ve své umělecké kariéře ztvárnil množství výrazných rolí v řadě muzikálů – připomeňme Thénardiera v Bídních, Šaška v Draculovi nebo Heroda v inscenaci muzikálu Jesus Christ Superstar v Hudebním divadle Karlín. Kromě toho se do myslí diváků zapsal i mnoha muzikálovými výstupy v nejrůznějších televizních pořadech.