KALICH PODRUHÉ SÁZÍ NA SKUPINU ELÁN

Po úspěchu původního muzikálu Osmý světadíl, který se na repertoáru pražského Divadla Kalich udržel osm let, se jeho tvůrci rozhodli pro vytvoření dalšího podobného kusu. Druhý hit-muzikál složený z písní skupiny Elán ponese název Voda (a krev) nad vodou a divákům se poprvé představí už ve čtvrtek 5. září.

Přestože využití hudby téže kapely by mohlo svádět k úvahám, že se jedná o sérii navazujících titulů, opak je pravdou. Ján Ďurovčík, autor libreta i režisér nové inscenace, jednoznačně prohlásil, že se tvůrci nechtějí pokoušet natahovat uzavřený příběh nebo na něj jakýmkoli způsobem navazovat. Děj nového muzikálu by se měl inspirovat některým z klasických příběhů světové literatury, půjde ale o volnou parafrázi převedenou do současných kulis. Opět by se mělo jednat o emocemi nabitou podívanou o mezilidských vztazích, lásce a všem, co nás nějakým způsobem drží nad vodou.

Diváci se mohou těšit na své oblíbence z předchozích muzikálů Divadla Kalich – role získali například Jan a Marie Křížovi, Roman a Míša Tomešovi, Zbyněk Fric nebo Tomáš Löbl.