KALICH POKRAČUJE VE SPOLUPRÁCI SE SKUPINOU ELÁN

Na světový den divadla 27. března se v Divadle Kalich konala tisková konference k připravovanému muzikálu Voda nad vodou. Jedná se už o druhý projekt založený na hitech slovenské skupiny Elán, který by měl navázat na úspěch předchozího Osmého světadílu. Premiéra nového díla je plánovaná na 5. září.

Autoři a inscenátoři společně se členy skupiny Elán ve stručnosti nastínili základní informace o připravovaném muzikálu. Režisér Ján Ďurovčík se svěřil, že hudba této kapely ho provází již od dětství, neustále mu zní v hlavě a je tak trochu jeho posedlostí. Právě to v něm probudilo touhu uvést oba muzikály.

Tiskové konference se zúčastnilo také pět zástupců hereckého obsazení, konkrétně Míša a Roman Tomešovi, Jan Kříž, Zbyněk Fric a Tomáš Löbl, kteří všichni účinkují také v Osmém světadílu. Právě na tento projekt zavzpomínali až nostalgicky, pro mnohé z nich totiž znamenal zlom v kariéře i v životě. Pro Tomešovy se jednalo o osudový muzikál, protože se právě díky němu seznámili. Roman Tomeš navíc přiznal, že šlo o jeho první velkou hereckou příležitost, která mu otevřela dveře k dalším zajímavým divadelním projektům.

Hlavním tématem muzikálu Voda nad vodou by podle tvůrců měly být, jak už název napovídá, věci, které nás nějakým způsobem drží nad vodou v těžkých časech – ať už se jedná o kariéru, peníze, rodinu nebo lásku. Skupina Elán navíc přímo pro muzikál napíše jednu zcela novou skladbu.