KARLÍNSKÉ DIVADLO PŘEDVEDE, JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL

Nezvyklou novinku chystá na jaro příštího roku pražské Hudební divadlo Karlín: zábavnou revue Jak se dělá muzikál. Ta pozve diváka do divadelního zákulisí a přiblíží mu, jakým způsobem probíhá celý proces nastudování muzikálového díla..

Autorem scénáře i režisérem inscenace bude Antonín Procházka, který chce podle svých slov zábavnou formou přivést diváky – včetně těch nejmladších – k zájmu o hudbu a o divadlo, podobně jako jemu kdysi otevřel svět vážné hudby slavný popularizační televizní cyklus Leonarda Bernsteina a do zákulisí divadla či filmu mu daly nahlédnout stati Karla Čapka Jak se co dělá. Procházka bude využívat hudebních ukázek ze starších inscenací karlínského divadla, ale také třeba videoprojekcí z výrobních dílen či ze zákulisí.

Revue Jak se dělá muzikál bude mít premiéru v březnu 2019 a stane se tak hned třetí karlínskou inscenací letošní sezony – po říjnové novince Legenda jménem Holmes a operetě Veselá vdova, plánované na leden příštího roku. V obsazení revue se objeví známé tváře z předchozích karlínských projektů jako Iva Pazderková, Markéta Procházková, Václav Noid Bárta, Martin Písařík a další, vystoupí ale i samotný autor a režisér Antonín Procházka.