Ve čtvrtek 19. října proběhne v pražském Hudebním divadle Karlín premiéra amerického komediálního muzikálu Sestra v akci. Muzikál vychází ze slavného stejnojmenného filmového snímku s Whoopi Goldberg v hlavní roli.

Jak původní film, tak jeho muzikálová podoba sleduje příběh ambiciózní, avšak zatím nepříliš úspěšné zpěvačky nočního klubu Deloris Van Cartierové. Ta se stává svědkyní vraždy a přihlásí se na policii. Jako důležitý svědek se dostává pod policejní ochranu a musí být ukryta do bezpečí – útočiště nachází na místě pro zpěvačku nočního klubu vskutku neobvyklém, v klášteře.

Autory muzikálu Sister Act jsou manželé Steinkellnerovi, textař Glenn Slater a skladatel Alan Menken. Tento osminásobný držitel Oscara je stálým spolupracovníkem filmového studia Walta Disneyho, a tak je na jeho kontě především hudba k mnoha animovaným filmům. Kromě nich se však Menken věnuje i skládání muzikálů, a to opět zejména pro produkční společnost Disney. Z jeho pera tak pochází například Kráska a zvíře, Malá mořská víla nebo Aladdin.

V karlínské inscenaci se diváci mohou těšit na Lucii Bílou v roli Deloris, v rolích dalších pak na Světlanu Nálepkovou, Ivu Pazderkovou, Tomáše Trapla, Martina Písaříka, Jaromíra Dulavu a další.

KARLÍN PŘIVÍTÁ SESTRU V AKCI