KDO BUDE ČESKÝ ROCKY?

V Muzikál expresu jsme již několikrát informovali o připravované české premiéře muzikálu Rocky, vytvořeného podle stejnojmenného, Oscarem ověnčeného filmu z roku 1976 se Sylvesterem Stallonem v titulní roli. Autory hudby a textů písní jsou držitelé ceny Tony Stephen Flaherty a Lynn Ahrensová, libreto pak napsal Thomas Meehan, spolutvůrce muzikálů Annie, Hairspray či Producenti.

 

Světovou premiéru měl muzikál Rocky na podzim roku 2012 v německém Hamburku, kde v titulní roli zazářil Drew Sarich, americký herec, jehož kariéra je ale spojena především s účinkováním v německých divadlech. Při uvedení na americké Broadwayi pak Rockyho ztělesnil Andy Karl. A kdo bude hrát titulní roli v české verzi?

 

Jak nedávno oznámili zástupci produkční společnosti Dark Style Agency, která má na svém kontě například už české uvedení muzikálu Mamma Mia! nebo divadelní adaptaci populárního filmu Ať žijí duchové, Rockyho si v české verzi zahrají hned tři interpreti: zpěvák někdejší skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal a muzikáloví herci Jan Kříž a Peter Pecha. Česká premiéra muzikálu Rocky se uskuteční 3. března v Kongresovém centru Praha.