Ve čtvrtek 15. prosince se v ostravském Divadle Jiřího Myrona uskutečnila premiéra amerického muzikálu Kiss me, Kate s českým podtitulem Kačenko, pusu! Napsali jej se skladatelem a textařem Cole Porterem manželé Bella a Samuel Spewackovi na konci 40. let minulého století na námět Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy.

 

Slavnou Shakespearovu hru autoři zasadili do rámce paralelního, ale tematicky obdobného děje – divadelní společnost impresária, režiséra i herce Freda Grahama ji totiž uvádí ve zhudebněné verzi v hlavních rolích právě s Fredem a jeho exmanželkou Lilli. Podobně jako postavami Kateřiny a Petruccia na jevišti ale zmítají osobní rozpory i Fredem a Lilli v zákulisí. Vše vrcholí zejména poté, kdy Lilli omylem dostane od svého někdejšího manžela květiny s osobním přáním, původně určeným její mladší svůdné kolegyni Lois. I ta však musí řešit problematický vztah se svým partnerem, hercem a hazardním hráčem Billem Calhounem. A když se do toho všeho ještě do divadla připletou dva gangsteři, o zábavu je postaráno!

 

V ostravském Národním divadle moravskoslezském komediální muzikál nastudoval úspěšný režisér a herec Lumír Olšovský. V hlavních rolích se představují hvězdy ostravského divadla Martina Šnytová a Lada Bělašková a také hostující Tomáš Savka a Jiří Mach. Ostravský muzikálový soubor se touto inscenací zároveň připojil k připomínce letošního 400. výročí úmrtí britského dramatika Williama Shakespeara.

KISS ME, KATE: SHAKESPEAROVSKÝ MUZIKÁL V OSTRAVĚ