PLZEŇSKÉ KOČKY SLAVÍ PADESÁT

V sobotu 29. října oslaví svou padesátou reprízu uvedení muzikálu Cats, neboli Kočky, v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Hrát se budou hned dvakrát – od 14 hodin padesáté představení a od 19 hodin slavnostní padesátá repríza. O přestávce odpoledního představení se budou moci diváci vyfotit s „kočkami a kocoury“ z plzeňského muzikálu a připravena je i autogramiáda. V 18:15 startuje ve foyer plzeňské Nové scény lektorský úvod za účasti překladatele Michaela Prostějovského a také další možnost vyfotit se s představiteli koček v kostýmech.

 

Muzikál Kočky patří mezi nejúspěšnější díla skladatele Andrew Lloyda Webbera. Letos na jaře navíc oslavil 35. výročí světové premiéry. Ta se odehrála v roce 1981 v Londýně, kde se Cats bez přestávky uváděly do roku 2002 a zaznamenaly téměř 9000 repríz. Obdobný úspěch měly i na Broadwayi, kam se letos v létě po několikaleté pauze opět vrátily.

 

Plzeňská inscenace Koček měla premiéru v prosinci 2014 v Novém divadle v českém přebásnění Michaela Prostějovského a od té doby patří mezi nejúspěšnější tituly plzeňského muzikálového souboru, a to i díky tanečně, pěvecky i herecky zdatnému obsazení v čele s plzeňskou hvězdou Stanislavou Topinkovou Fořtovou v roli kočky Grizabelly.