Právě před pěti lety měli londýnští diváci první možnost zhlédnout v Divadle Prince z Walesu ve West Endu evropskou premiéru úspěšného amerického muzikálu The Book of Mormon.

Děj muzikálu vypráví o dvojici devatenáctiletých naivních mormonských chlapců, kteří jsou z Ameriky posláni šířit svou víru na misii do Ugandy. Brzy však poznávají, že Afrika je úplně jiná, než jak ji doposud znali z televize a kreslených filmů. Mladí chlapci se ocitají uprostřed lidí trpících hladem, chudobou či nemocí AIDS a zjišťují, že vše, co se dosud doma naučili, je jim v tomto světě k ničemu. Muzikál je nejen plný vtipu, komických situací a černého humoru, ale dokáže také diváky chytit za srdce.

Broadwayská inscenace tohoto komediálního muzikálu z roku 2011 získala plných 9 cen Tony – mimo jiné jako nejlepší muzikál roku, ale také za nejlepší hudbu, nejlepší libreto nebo režii. Napsali jej autoři animovaného televizního seriálu South Park, Trey Parker a Matt Stone, společně s Robertem Lopezem, spoluautorem muzikálu Avenue Q.

Muzikál The Book of Mormon je v Londýně stále na repertoáru a stále patří k těm nejnavštěvovanějším, a to i přes vyšší ceny vstupenek. Nic tedy nenasvědčuje tomu, že by měla úspěšná produkce v dohledné době končit.

KOMEDIE O MORMONSKÉ MISII