Letos v létě uplyne 25 let od pražské premiéry muzikálu Bídníci, která odstartovala český muzikálový boom a uvádění muzikálů superlativů u nás. Český národní symfonický orchestr na speciálním koncertě Proms Gala připomene toto výročí Bídníků, ale i tituly, které následovaly a tvořily milníky ve vývoji naší muzikálové scény.

Koncert se koná v rámci hudebního festivalu Prague Proms a uskuteční se 10. října ve Foru Karlín. Vystoupí v něm Pavel Vítek z původního obsazení Bídníků a Bára Basiková, premiérová Máří Magdalena z muzikálu Jesus Christ Superstar. Mezi další účinkující bude patřit Roman Tomeš, Jan Kříž, Marián Vojtko, Michaela Gemrotová, Hana Holišová, Monika Absolonová nebo Michaela Bábor Nosková. Kromě Bídníků zazní melodie také například z Draculy, Monte Crista, Chicaga, Johanky z Arku, West Side Story, Evity a dalších titulů.

Mezinárodni hudební festival Prague Proms pořádá od roku 2005 Český národní symfonický orchestr. Během uplynulých 12 ročníků jej navštívilo přes 100.000 diváků a v Praze nebo Kutné Hoře vystoupily světové i domácí špičky hudby různých žánrů. Letošní 13. ročník zahájí 21. června skladatel Danny Elfman světovou premiérou koncertu pro housle a orchestr.

KONCERT PŘIPOMENE VÝROČÍ MUZIKÁLU BÍDNÍCI