DOSTANE EVROPSKÝ MUZIKÁL NOVÝ SMĚR?

Muzikálový gigant Stage Entertainment je největším muzikálovým producentem kontinentální Evropy; podniká ale také v Americe, odkud pochází i jeho nový korporátní majitel.

Tuto společnost založil před dvaceti lety holandský podnikatel Joop van den Ende: po prodeji svého podílu v televizní produkční firmě Endemol, která mimo jiné ve své době přišla s formátem Big Brother, se vrhl do světa muzikálu. Stage Entertainment za jeho vedení zaměstnával tři tisíce spolupracovníků a vlastnil 20 divadelních budov. Nakupoval licence k těm nejznámějším muzikálovým hitům od Fantoma opery přes Kočky, Wicked, Ples upírů a další. Kromě toho ale produkoval i vlastní muzikálové tituly.

Před několika lety van den Ende odešel do důchodu a svoji firmu prodal investiční firmě CVC, stále si však ponechal 40 % akcií. Nyní bylo oznámeno, že celou firmu přebírá americký mediální koncern Advance Publications. Tato americká firma byla založena v roce 1922, vydává časopisy jako Vogue, Vanity Fair nebo GQ a vlastní televizní stanice Eurosport a Discovery. Prodejní smlouva společnosti Stage Entertainment má být realizována do konce roku. Prodejní cena je odhadována na miliardu eur, tedy zhruba 25 miliard korun.