Americká společnost Walta Disneyho má na svém kontě řadu aktivit. Kromě produkování filmů, divadelních her a zábavních parků se orientuje také na oblast cestovního ruchu. Její nejnovější divadelní premiéra se tak odehrála na palubě výletní lodi.

Dceřiná společnost Disney Cruise Line byla založena v 90. letech; sdružuje pod sebou několik výletních lodí a vlastní též soukromý ostrov na Bahamách. Nejstarší loď s názvem Disney Magic byla založena v roce 1998. Interiér lodi je zařízen v uměleckém stylu Art deco a její kapacita přesahuje 2,5 tisíce míst. Další dvě z lodí, Disney Dream a Disney Fantasy, mají kapacitu dokonce až 4000 pasažérů. Během plavby mohou cestující využít služeb několika restauračních zařízení i sportovních areálů. Za účasti postaviček ze světa Walta Disneyho se zde pravidelně pořádají také různé tematické večírky a divadelní představení – v minulosti například muzikály Aladdin nebo Toy Story – Příběh hraček.

Na začátku listopadu se na lodi Disney Dream odehrála premiéra muzikálu Kráska a zvíře, jenž vychází ze stejnojmenného animovaného filmu Disneyho studia z roku 1991. Scénář k úspěšnému snímku pochází z pera Lindy Woolverton, písně spolu vytvořili skladatel Alan Menken a dnes už zesnulý textař Howard Ashman. Díky celosvětovému ohlasu filmu podle něj v roce 1994 vznikl stejnojmenný divadelní muzikál, který se na Broadwayi udržel dlouhých třináct let a zařadil se tak mezi deset nejdéle hraných broadwayských show.

Muzikál Kráska a zvíře na Disneyho výletní lodi však je dílem zcela novým. Kromě původního animovaného filmu je totiž inspirován také hraným remakem z letošního roku s Emmou Watson a Danem Stevensem v hlavních rolích. Objevují se v něm tak mnohé scény připsané pro film i některé z nových hudebních čísel. V příběhu Krásky a zvířete figurují též kouzelné oživlé předměty – zakletí obyvatelé hradu – které diváci vůbec poprvé mohou vidět na jevišti v reálné velikosti: lidské herce zde totiž nahrazují inovativní loutky.

KRÁSKA A ZVÍŘE NA MOŘI