Jedním z nejočekávanějších filmů současnosti byl filmový muzikál La La Land. Snímek aspirující na novodobou muzikálovou klasiku natočil teprve jedenatřicetiletý americký režisér Damien Chazelle, který na sebe upozornil již před dvěma lety dramatem Whiplash o mladém bubeníkovi z hudební školy.

 

La La Land vypráví příběh lásky a touhy po splnění životních snů a je poctou klasickému jazzu i filmům zlaté hollywoodské éry. Ústřední dvojici filmu tvoří jazzový pianista Sebastian a začínající herečka Mia v podání Ryana Goslinga a Emmy Stone. Oba umělci se po několika nečekaných zvratech potkají, zamilují se do sebe a vzájemně se podporují v kariéře. To však pouze do okamžiku, kdy jeden z nich sejde z vysněné cesty…

 

Muzikál La La Land byl poprvé uveden již v srpnu při slavnostním zahájení mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Oficiální americká premiéra filmu proběhla 16. prosince, k nám se však snímek dostal až na začátku letošního roku.

 

Při nedávném předávání Zlatých glóbů, prestižních filmových a televizních cen Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu, nejvíce zabodoval právě La La Land. Zvítězil totiž ve všech sedmi kategoriích, v nichž byl nominován. Oceněni tak byli nejen režisér Damien Chazelle a oba představitelé hlavních rolí, k tvůrcům putovaly i ceny za nejlepší muzikál, scénář, hudbu a původní píseň.

LA LA LAND BODOVAL NA ZLATÝCH GLÓBECH