Do amerických kin vstoupil napjatě očekávaný filmový muzikál s názvem La La Land. Snímek aspirující na novodobou muzikálovou klasiku natočil teprve jednatřicetiletý americký režisér Damien Chazelle, který na sebe upozornil již před dvěma lety dramatem Whiplash o mladém bubeníkovi z hudební školy. La La Land vypráví příběh lásky a touhy po splnění životních snů a je poctou klasickému jazzu i filmům ze zlaté hollywoodské éry.

 

Ústřední dvojici filmu tvoří jazzový pianista Sebastian a začínající herečka Mia v podání Ryana Goslinga a Emmy Stone. Oba umělci se po několika nečekaných zvratech potkají a zamilují se do sebe. Také se vzájemně podporují v kariéře – až do okamžiku, kdy jeden z nich sejde z vysněné cesty…

 

Snímek La La Land měl světovou premiéru 31. srpna tohoto roku při slavnostním zahájení mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Okamžitě si zde získal srdce kritiků i divácké veřejnosti a stal se horkým kandidátem na Oscara hned v několika kategoriích. Americká premiéra muzikálu La La Land se uskutečnila před týdnem, konkrétně 16. prosince, do českých kin pak film zamíří 5. ledna 2017.

LA LA LAND SLIBUJE MIMOŘÁDNOU PODÍVANOU