LEGENDÁRNÍ KOČKY SE ROZTANČÍ V OSTRAVĚ

V ostravském Národním divadle moravskoslezském se už ve čtvrtek 20. a sobotu 22. září uskuteční dlouho očekávaná premiéra muzikálu Andrew Lloyda Webbera Kočky v režii šéfky souboru opereta/muzikál Gabriely Petrákové, hudebním nastudování Marka Prášila a choreografii Pavla Strouhala.

Muzikál Cats (Kočky) byl pro svou mimořádnou pohybovou náročnost dlouhá léta považován za dílo nerealizovatelné v prostředí českého muzikálu. Pražská premiéra v roce 2004 proto byla v odborných kruzích považována za malý zázrak a důkaz toho, že se i u nás daří vychovávat novou generaci muzikálových herců, kteří skvěle nejen zpívají, ale i tančí a hrají.

Ke druhému českému nastudování tohoto muzikálu došlo na scéně Městského divadla Brno v roce 2013. Příběh však byl situován do prostředí maškarní party zhýralých zbohatlíků a záměrně zcela zbaven iluze kočičí říše. V prosinci 2014 pak Kočky uvedlo Divadlo J. K. Tyla v Plzni jako svou první muzikálovou premiéru po otevření Nového divadla.

V Ostravě se diváci mohou těšit nejen na místní hvězdy jako například Hanu Fialovou, ale i řadu mladých, muzikálově zdatných interpretů.