LONDÝNSKÉ DERNIÉRY

Hned dvě velké produkce na londýnském West Endu ohlásily chystanou derniéru: muzikály Bodyguard a Karlík a továrna na čokoládu. Zatímco jukebox-muzikál Bodyguard, tedy Osobní strážce, vychází ze stejnojmenného filmu s Whitney Houston v hlavní roli, Karlík je inspirován úspěšnou knižní předlohou Roalda Dahla. Oběma muzikálům padne poslední opona už v prvním lednovém týdnu příštího roku.

 

Karlík a továrna na čokoládu byl jedním z nejúspěšnějších londýnských hitů posledních let. Vychází z dětské knihy Roalda Dahla, která se dočkala také zfilmování, a to hned dvakrát – poprvé v roce 1971, podruhé v roce 2005 s Johnny Deppem v hlavní roli Willyho Wonky. Malý Karlík z chudé rodiny v ní vyhraje vytouženou zlatou vstupenku na prohlídku v blízké továrně na čokoládu, která patří podivínskému Wonkovi. Společně s dalšími dětmi a jejich rodiči se posléze vydává na dobrodružnou cestu po fantastické čokoládové továrně, kde se potkává nejen s Willy Wonkou, ale také s jeho neméně zajímavými zaměstnanci – skřítky umpa-lumpy. 

 

Londýnská inscenace Karlíka v režii Sama Mendese okouzlovala zejména svou výpravou, která diváky přenáší do kouzelného světa plného čokolády, sladkostí, trpaslíků umpa-lumpů či tancujících veverek. Hudba a texty písní fantaskního muzikálu o Karlíkovi a továrně na čokoládu pochází z dílny Marca Shaimana a Scotta Wittmana, autorů populárního muzikálu Hairspray.