Na prknech britského Národního divadla byla letos na podzim s velkým ohlasem uvedena monumentální inscenace muzikálu Stephena Sondheima Follies. Její přímý přenos bude možné vidět 16. listopadu také v pražském kině Aero.

Děj muzikálu Follies se odehrává v roce 1971 v newyorském Wiesmannově divadle, kde se na večírku před chystaným zbouráním budovy schází zhruba po třiceti letech bývalé sboristky. Muzikál nabízí revuální podívanou i drásavý osobní příběh nenaplněných ambicí ústředních hrdinů a je jedním ze zásadních děl žijící legendy hudebního divadla Stephena Sondheima, mezi jehož další díla patří muzikály Sweeney Todd, Into the Woods nebo písňové texty k West Side Story.

V nové inscenaci londýnského Národního divadla v režii Dominica Cookea účinkuje celkem 37 herců za doprovodu jednadvacetičlenného orchestru. Největšími hvězdami inscenace jsou pak Tracie Bennett, Janie Dee, Philip Quast a zejména uznávaná herečka Imelda Staunton, která v posledních letech získala za své muzikálové role množství divadelních cen.

16. listopadu bude představení živě přenášeno v rámci projektu NT Live: jeho prostřednictvím britské Národní divadlo přenáší vybraná představení do kin nejen ve Velké Británii, ale i v řadě dalších zemí světa. Vybraná představení z tohoto cyklu, včetně Sondheimových Follies, je možné zhlédnout také v pražském kině Aero.

LONDÝNSKÉ FOLLIES NA VELKÉM PLÁTNĚ