O několik týdnů bude opožděna londýnská slavnostní premiéra jednoho z nejúspěšnějších amerických muzikálů současnosti Hamilton. Z plánovaného 6. prosince byla posunuta na těsně předvánoční termín 21. prosince. Důvodem byla protahující se rekonstrukce divadla Victoria Palace; nyní však už v divadle probíhají předpremiéry muzikálu.

Anglická premiéra muzikálu Hamilton je očekávána s velkým napětím. Jde totiž o jeden z nejnavštěvovanějších broadwayských muzikálů současnosti. V New Yorku měl premiéru v létě 2015 a má za sebou takřka tisícovku vyprodaných představení. Jedná se o moderní muzikál plný hip-hopu a dalších žánrů.

Alexander Hamilton byl prvním americkým ministrem financí, který na přelomu 18. a 19. století navrhl systém řízení státní ekonomiky tak, jak to dělá většina moderních států v současnosti. Osobní přítel George Washingtona měl ale také vlivné nepřátele. A právě to jej nakonec zavedlo do osobního sporu s viceprezidentem Aaronem Burrem. Burr nakonec Hamiltona 11. července 1804 zastřelil v souboji. Muzikál Hamilton má tedy příběh plný dramatického napětí – a to i bez toho, aby si libretista musel cokoli domýšlet.

V roce 2016 byl muzikál mimo jiné oceněn prestižní literární Pulitzerovou cenou. Ty se udělují už od roku 1917, a to v několika kategoriích, z nichž jednou je i divadelní titul. Cenu zpravidla získávají činohry: Hamilton se stal šestým oceněným muzikálem v historii.

LONDÝNSKOU SCÉNU BRZY ROZVÍŘÍ HAMILTON