LONDÝNSKÝM HITŮM SPADNE POSLEDNÍ OPONA

Dvě z nejúspěšnějších londýnských produkcí posledních let, muzikály Kinky Boots a Dreamgirls, ohlásily datum plánované derniéry, která shodou okolností připadá na stejný den. V obou případech se jedná o první britské uvedení populárních broadwayských titulů.

Muzikál Kinky Boots je adaptací stejnojmenného filmu z roku 2005 a nabízí energickou podívanou i povzbudivý příběh o lidské toleranci a spolupráci. Na Broadwayi je uváděn už šestým rokem a vyhrál plných šest cen Tony včetně ocenění pro nejlepší muzikál. Jeho autory jsou písničkářka Cyndi Lauper a herec a dramatik Harvey Fierstein. S mimořádným ohlasem se setkalo i jeho londýnské uvedení z roku 2015, které do plánované derniéry dosáhne počtu více než 1 400 repríz. Nastudování vyhrálo tři ceny Laurence Oliviera, mimo jiné za nejlepší nový muzikál a nejlepší mužský herecký výkon – v této kategorii byli nominováni dokonce oba představitelé hlavních rolí.

Muzikál Dreamgirls byl na Broadwayi poprvé uveden už v roce 1981; známá je také jeho filmová verze z roku 2006. Do Londýna se ale příběh o osudech dívčí pěvecké skupiny poprvé dostal až na sklonku roku 2016. Největší ohlas vyvolala především americká herečka a zpěvačka Amber Riley, známá z televizního seriálu Glee, která za svůj výkon obdržela cenu Laurence Oliviera.

Kinky Boots se už tento týden, 19. září, vydávají na turné po britských regionech a v případě Dreamgirls bylo turné také přislíbeno. V Londýně ale budou oba muzikály k vidění jen do 12. ledna příštího roku.