TARZAN SLIBUJE HITY I AKTOBATICKOU PODÍVANOU

Komorní londýnské divadlo Menier Chocolate Factory uvedlo v červenci muzikál amerického skladatele Jasona Roberta Browna Madisonské mosty. Ten je zpracováním stejnojmenné knižní předlohy, známé i díky filmové verzi z roku 1995 s Meryl Streep a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích.

Ústřední postavou je Italka Francesca, která žije na americké farmě poklidným životem s manželem a dvěma dětmi. Světácký fotograf Robert přijíždí do stejné oblasti nafotit zdejší unikátní kryté mosty. Když je náhoda svede dohromady, Francesčin svět se na pár dní úplně obrátí naruby. Čeká ji náročné rozhodnutí: měla by vyslyšet volání svobody a nesplněných životních ambicí, nebo dát přednost jistotě a rodinným povinnostem?

Muzikálové zpracování slavného filmu bylo poprvé uvedeno na Broadwayi v roce 2014 a setkalo se s poněkud rozpolceným přijetím. Ani nové londýnské inscenaci se zcela nepodařilo vyřešit některé slabiny romantického díla; mimořádný zážitek z ní však udělal výkon herečky Jenny Russell, která Francesce propůjčila odzbrojující bezprostřednost a křehkost.