V pátek a sobotu 10. a 11. listopadu proběhly na bratislavské Nové scéně slovenské premiéry slavného jukebox muzikálu s písněmi skupiny ABBA, Mamma Mia!. Slovenština se tak stává už třiadvacátým jazykem, do kterého byl tento mezinárodní hit přeložen.

Od své světové premiéry v Londýně v roce 1999 a premiéry na Broadwayi o dva roky později se tento muzikál díky mezinárodním zájezdům i domácím inscenacím objevil ve více než padesáti zemích. Diváci Nové scény v něm nyní mohli vidět své oblíbené herce Katarínu Hasprovou, Sisu Sklovskou, Patrika Vyskočila nebo Vlada Plevčíka.

Muzikál znají samozřejmě i čeští diváci díky jeho uvádění v Kongresovém centru Praha a nutno dodat, že právě pražská inscenace v Bratislavě v tomto roce několikrát hostovala. Nyní tedy došlo i na premiéru slovenskou. Dodejme, že právě Nová scéna uvedla na počátku 90. let v režii Jozefa Bednárika první muzikál Andrew Lloyda Webbera na území tehdejšího Československa, a to Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Loni měly na Nové scéně premiéru také Kočky od stejného autora. A na jaro roku příštího chystá divadlo slovenskou premiéru Les Misérables, tedy Bídníků – samozřejmě pod slovenským názvem Bedári.

MAMMA MIA POPRVÉ VE SLOVENŠTINĚ