MEFISTO BODUJE V MEZINÁRODNÍ KONKURENCI

Původní český muzikál Mefisto s hudbou Daniela Bartáka a libretem Zdeňka Zelenky na začátku července slavil úspěch v Jižní Koreji. Na tamním mezinárodním muzikálovém festivalu v Daegu totiž získal hlavní cenu za nejlepší herecký výkon.

Cenu obdržel Daniel Barták, který se ve vlastním díle představil v roli Andreucia. Barták přitom původně v muzikálu hrát neměl – nakonec ale v hlavní roli nahradil Jana Kříže. Ten z projektu odešel kvůli svému německému angažmá, aktuálně se ale do Mefista opět vrací.

Prestižního jihokorejského muzikálového festivalu, který je jediným svého druhu na světě, se i tentokrát účastnily muzikálové inscenace ze všech koutů světa – například Anglie či Francie. Není to ale poprvé, co na festivalu uspěla původní česká muzikálová tvorba: přesně před pěti lety získal hned tři ocenění muzikál Fantom Londýna. I tehdy Češi obdrželi cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli, kterou získal Lukáš Adam. Kromě něj byla oceněna také Jana Musilová za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli Matky a muzikál jako celek získal dokonce hlavní festivalovou cenu.