MEZI NÁMI DĚVČATY: NOVĚ A MUZIKÁLOVĚ

Jednou z muzikálových novinek letošního léta byl i snímek Freaky Friday, který v podobě televizního muzikálu uvedla stanice Disney Channel. Toto zpracování příběhu známého už z několika starších filmů vychází z nedávné divadelní, muzikálové verze.

Muzikál Freaky Friday z produkce Společnosti Walta Disneyho se na jevišti ve světové premiéře představil v říjnu 2016. Jeho námětem je stejnojmenný komediální film z roku 2003 s Lindsay Lohan a Jamie Lee Curtis, u nás známý pod názvem Mezi námi děvčaty – respektive obě zpracování vychází ze stejné dětské knížky autorky Mary Rodgers ze 70. let. Před časem byl muzikál uveden také v Městském divadle Brno pod názvem Děsnej pátek.

Děj muzikálu vypráví příběh Katherine Blakeové a její šestnáctileté dcery Ellie, mezi kterými panuje silná nevraživost. Ellie zuří, protože má pocit, že ji matka nechápe, a Katherine, vdova, která se chystá na nové vdavky, by zas byla ráda, aby ji dcera přestala brát jako nepřítele. Jednoho pátečního rána se pohádají a následně s hrůzou zjistí, že si záhadným kouzlem vyměnily těla. Sobotní svatba Katherine se ale nezadržitelně blíží a oběma hrdinkám nezbývá než rychle najít způsob, jak se do svého těla dostat co nejrychleji zpět.