Prahu navštívil nejznámější evropský muzikálový libretista Michael Kunze. Se svojí ženou zde
oslavil narozeniny, ale především také navštívil představení svého Plesu upírů v GOJA Music
Hall.

I když se už před několika lety v Brně hrál jeho Mozart! a v současné době budí v Ostravě mimořádnou pozornost další z jeho děl Rebecca, stal se pražský Ples upírů pro Michaela Kunzeho srdeční záležitostí: byl totiž vůbec první premiérou jeho muzikálu v Praze. Kunze je pražským rodákem, který byl po 2. světové válce jako malý chlapec odsunut s rodiči do Německa. To, že má k našemu hlavnímu městu až sentimentální vztah, dokumentuje například skutečnost, že si do Prahy na jaře 1968 zajel na svatební cestu – a rád využije jakoukoli příležitost k dalším návštěvám.

Se svojí manželkou Roswithou, se kterou žije téměř padesát let, tedy shlédl i představení Plesu upírů. V jeho závěru byl producentem Františkem Janečkem pozván na jeviště, kde za potlesku diváků i souboru složil hold hlavním představitelům, orchestru i taneční company. Jako překvapení pak obdržel velký narozeninový dort, ozdobený titulem a příslušnými symboly muzikálu.

Michaela Kunzeho kromě jeho pražských přátel doprovodili i zástupci Spojených scén vídeňských, pro které Ples upírů před dvaceti lety vznikl a kteří udělují dalším divadlům za velmi přísných podmínek licenci k uvádění.

MICHAEL KUNZE V PRAZE