Už po letních prázdninách zažije londýnský West End premiéru crazy muzikálu Mela Brookse a Thomase Meehana Young Frankenstein. Muzikál podle Brooksova stejnojmenného filmu z poloviny 70. let měl světovou premiéru v roce 2007 na Broadwayi a je vlastně parodií na klasický hororový žánr.

Postava doktora Frankensteina pochází již z počátku 19. století: tehdy se vědec Viktor Frankenstein poprvé objevil v románu Mary Shelleyové, aby stvořil umělého člověka – ohyzdné monstrum děsící své okolí. Od té doby se toto téma objevilo nesčetněkrát jak v literatuře, tak ve filmu i v divadle. Není tedy divu, že příběh oslovil i autory, kteří mají na svém kontě i jinou komediální muzikálovou adaptaci: úspěšné Producenty.

Muzikál Young Frankenstein vypráví o vnukovi slavného vědce, Fredericku Frankensteinovi, který se z bezpečného zázemí americké univerzity vydává do daleké Transylvánie, kde po svém dědečkovi zdědil starý hrad. V něm se v sérii hororově-komediálních situací setkává s množstvím značně komických místních postaviček – tajemným hrbáčem Igorem, děsivou houslistkou Frau Blücher či snaživým inspektorem Kempem. Při tom všem se však zároveň musí vyrovnat s neblahým odkazem svého předka – oživlým děsivým monstrem.

V londýnské inscenaci se objeví muzikáloví herci Hadley Fraser, Lesley Joseph nebo Summer Strallen a populární komik Ross Noble. Po sérii předpremiér je oficiální premiéra naplánována na 10. října 2017 v Garrick Theatre.

MLADÝ FRANKENSTEIN OD ZÁŘÍ POPRVÉ V LONDÝNĚ