MOULIN ROUGE KONEČNĚ NA SCÉNĚ

Kultovní filmový muzikál režiséra Baze Luhrmanna Moulin Rouge se v létě konečně dočká i své divadelní podoby. Veleúspěšný snímek z roku 2001 s Nicole Kidman a Ewanem McGregorem v hlavních rolích diváky uchvátil nejen spektakulární výtvarnou podobou, ale i velmi zdařilými hudebními čísly.

První divadelní uvedení muzikálu Moulin Rouge se odehraje v rámci zkušebního nastudování mimo Broadway v Koloniálním divadle v Bostonu. Tato nově zrekonstruovaná scéna v minulosti hostila try-outy takových legendárních titulů jako Anything Goes, Annie Get Your Gun nebo Follies.

Stejně jako ve filmu zazní i v divadelní adaptaci série popových hitů v nové úpravě, a to včetně několika písní nových, které vznikly až v období od premiéry filmové verze. V hlavních rolích se představí broadwayský krasavec Aaron Tveit jako Christian a držitelka ceny Tony Karen Olivo jako Satine. Oba budou hlavními lákadly i následné broadwayské inscenace.

V Bostonu bude muzikál uváděn od konce června do začátku srpna s oficiální premiérou 22. července. Následně by měl proběhnout přesun muzikálu na Broadway; datum ani místo tamější premiéry však dosud nebylo oznámeno.